Dr Eva Kovolik (Kowollik) sa Slavističkog seminara Univerziteta u Haleu održaće predavanja

U utorak, 4. aprila profesorka dr Eva Kovolik (Kowollik) sa Slavističkog seminara Univerziteta u Haleu održaće predavanja za studente južne slavistike i germanistike.

Prof. Kovolik gostuje na Filološkom fakultetu po osnovu Erasmus+ sporazuma o akademskoj razmjeni nastavnika i studenata.

Na predavanju na temu „Trauma i književnost" profesorka Kovolik će se fokusirati na roman Gec i Majer Davida Albaharija, dok će na predavanju o književnosti fantastike sa studentima analizirati roman Kameno meso (prvi tom serijala Reckless) njemačke spisateljice za djecu i mlade Kornelije Funke, kao i odlomke iz Petog leptira Uroša Petrovića.

Prof. Kovolik će takođe iskoristiti priliku da studente informiše o mogućnosti stipendiranja za semestralni boravak na univerzitetu u Haleu.

Predavanja počinju u 9:00 u učionici 339.