Filološki fakultet na sajmu knjiga i obrazovanja

Filološki fakultet je i ove godine, na 17. Međunarodnom sajmu knjiga i obrazovanja uzeo učešća, u okviru štanda Univerziteta Crne Gore.

U okviru izložbenog štanda predstavljeno je šest udžbenika engleskog jezika struke i jedan udžbenik italijanskog jezika struke koji su nastali kao važan rezultat CBHE Erasmus + projekta ReFLAME (Reforming Foreign Languages in Academia in Montenegro). U pitanju su sljedeći udžbenici: Engleski jezik za elektrotehniku, autori prof. dr Milica Vuković-Stamatović i prof. dr Vesna Bratić, Engleski jezik za prirodne nauke, autor prof. dr Milica Vuković-Stamatović, Engleski jezik za građevinu, autor doc. Dr Branka Živković, Pravni engleski jezik, autor dr Petar Božović, Engleski jezik za humanističke nauke, autor prof. dr Marija Krivokapić, Engleski jezik za filološke studije, autor prof. dr Milica Vuković-Stamatović i dr Petar Božović, Italijanski jezik za međujezičke i međukulturne posrednike, doc. dr Deja Piletić i dr Gordana Luburić.

Filološki fakultet na Sajmu knjiga obišli su i upoznali se s našim radom i izdanjima neka od najvažnijih regionalnih imena u književnosti, među kojima su pisci Vedrana Rudan, Muharem Bazdulj, Đorđe Matić, Balša Brković, Danica Vukićević, Aleksandar Bečanović; osnivač kultne izdavačke kuće Clio Zoran Hamović, osnivač izdavačke kuće Arhipelag Gojko Božović.

Univerzitet Crne Gore na ovogodišnjem Sajmu knjiga i obrazovanja dobio je nagradu za unapređenje obrazovnog procesa.