Predavanje dr Monike Kopitovske sa Univerziteta u Lodzu

Studenti master studija Odsjeka za engleski jezik i književnost slušali su predavanje o principima, strategijama i primjenama kritičke analize diskursa. Predavanje je 17. maja održala dr Monika Kopitovska sa Odsjeka za pragmatiku Instituta za studije engleskog jezika Univerziteta u Lodzu, koja boravi na Univerzitetu Crne Gore u okviru programa akademske mobilnosti Erazmus+. Doc. dr Monika Kopitovska glavna je urednica renomiranog časopisa _Lodz Papers in Pragmatics_, čiji je izdavač DeGruyter, i koordinatorka je za program Erasmus+ na njenom fakultetu. Predavanje je održano u okviru predmeta Analiza diskursa i prilagođeno je nastavnom planu po kom se on realizuje. Tokom zanimljivog i interaktivnog predavanja studenti su bili u prilici da kritički analiziraju i diskutuju o različitim primjerima iz medijskog diskursa na engleskom jeziku.