Potpisan Sporazum o saradnji Filološkog fakulteta u Nikšiću i Filološkog fakulteta u Skadru

Na osnovu nedavno potpisanog sporazuma o saradnji Univerziteta Crne Gore i Univerziteta u Skadru,  13. juna potpisan je Sporazum o saradnji Filološkog fakulteta u Nikšiću sa istoimenim fakultetom u Skadru. Sporazum precizira oblasti i modalitete saradnje studijskih programa za strane jezike ovih visokoškolskih ustanova, a potpisali su ga dekani dva fakulteta, prof. dr Dragan Bogojević i prof. dr Alma Hafizi. Na sastanku upriličenom ovim povodom o konkretnim vidovima buduće saradnje, pored dva dekana, razgovarali su i predstavnii Studijskih programa za italijanski jezik i književnost i francuski jezik i knjizevnost, prof. dr Vesna Kilibarda, doc dr Jasmina Nikčević, dr Olivera Popović,  prof. dr Eliana Lačej i prof. dr Drita Brahimi. Povodom potpisivanja ovog sporazuma upriličen je i kratak susret delegacije Filološkog fakulteta s rektorom Univerziteta u Skadru, prof. dr Ademom Bektešijem.