Međunarodna rusistička konferencija na Univerzitetu u Barseloni

ImageProf. dr Tatjana Jovović sa Filološkog fakulteta (Studijski program za ruski jezik i književnost) učestvovala je na Međunarodnoj rusističkoj konferenciji koja se od 20. do 22. juna održavala na Univerzitetu u Barseloni i na kojoj je oko dvjesta rusista u nekoliko sekcija prezentovalo naučne radove iz oblasti ruske književnosti i jezika.

Profesorica Jovović je izlagala rad Filozofske ideje V. Solovjova u Sonječki Lj. Ulicke. Na konferenciji su učestvovala i takva imena kao što su čuveni profesor Univerziteta u Ženevi Žorž Niva, Olga Burenjina iz Ciriha, Kornelija Ičin sa Univerziteta u Beogradu…

Univerzitet u Barseloni je jedan od najstarijih u Kataloniji. Osnovan je 1450. godine i plijeni monumentalnim zdanjem izgrađenim u stilu katalonske gotike. Visoko je rangiran na listi  renomiranih  svjetskih univerziteta.