Profesorice Filološkog i Filozofskog fakulteta na Univerzitetu u Ljubljani

U okviru bilateralnog projekta „Siromaštvo i socijalna pravda kroz prizmu književnosti za djecu“, profesorice Filološkog i Filozofskog fakulteta − doc. dr Svetlana Kalezić Radonjić, doc. dr Dijana Vučković i doc. dr Dušanka Popović, boravile su na Univerzitetu u Ljubljani od 24. do 31. maja ove godine.  Tokom boravka održale su nekoliko radnih sastanaka sa prof. dr Lilijanom Burcar sa Filozofskog fakulteta Univerziteta u Ljubljani, koordinatorkom pomenutog projekta za Sloveniju, na kojima su detaljno elaborirale plan rada za naredni period. Takođe, posjeta je poslužila i prikupljanju građe koju su, pored biblioteka Filozofskog fakulteta, ljubazno ustupile i Nacionalna i univerzitetska knjižnica, kao i Dječije odjeljenje Gradske biblioteke.