Doc. dr Saša Simović u Beogradu

Profesorica SP Engleski jezik i književnost Filološkog fakulteta UCG, doc. dr Saša Simović, učestvovala je u obilježavanju jubileja 200 godina od rođenja Volta Vitmana, 170 godina od smrti Edgara Alana Poa i 120 godina od rođenja Ernesta Hemingveja, u okviru akademske izložbe „Velikani američke književnosti“, na poziv Univerzitetske biblioteke „Svetozar Marković“ i Filološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu. Obilježavanje pomenutog jubileja dio je projekta Klasici svetske književnosti – jubileji koji ove institucije realizuju od 2010. godine. Bogata akademska izložba knjiga iz bibliotečkog fonda predstavljena je kroz dvije postavke – vrhovi američke poezije 19. stoljeća (Edgar Alan Po i Volt Vitman) i američke proze 20. vijeka (Ernest Hemingvej).

Akademsku izložbu knjiga pratile su dvije publikacije tekstova posvećenih pomenutim klasicima američke književnosti: Čudovišno blistavo ili trijumf originalnosti - povodom 200 godina od  rođenja Volta Vitmana (1819 – 2019) i 170 godina od smrti Edgara Alana Poa (1849 – 2019) i Život kao literatura i obrnuto – povodom120 godina od rođenja Ernesta Hemingveja (1899 – 2019).

Svečano otvaranje izložbe upriličeno je 5. septembra 2019. u Univerzitetskoj biblioteci „Svetozar Marković“ u Beogradu. Izložbu je otvorio prof. dr Aleksandar Jerkov, direktor Biblioteke. Urednik kolekcije je prof. Vuka Jeremić.