Одржано такмичење у превођењу са руског језика

Година која је на измаку је за Руски центар Филолошког факултета била у знаку прославе 220 година од рођења Александра Сергејевича Пушкина. У складу са тим, на другом по реду такмичењу у превођењу књижевноумјетничких текстова са руског језика ученици и студенти су преводили одломке из прозних Пушкинових дјела. Трочлана комисија у састваву проф. др Ана Пејановић, др Весна Вукићевић и проф. Невенка Обрадовић прегледала је радове и донијела одлуку:

- прво мјесто у категорији ученика освојила је Милица Поповић, ученица четвртог разреда Гимназије ,,Стојан Церовић",

- у категорији студената прво мјесто је освојила Николина Ненезић, студент друге године Студијског програма за руски језик и књижевност.

Награде побједницима су  уручене у Руском центру у понедјељак 23. децембра.

Руски центар Филолошког факултета и чланови комисије честитају побједницима и захваљују се свима на учешћу.