Ruskom centru i Studijskom programu za ruski jezik i književnost omogućen pristup resursu Ruski jezik kao strani

Profesorima i studentima sa Studijskog programa za ruski jezik i književnost, kao i članovima Ruskog centra Filološkog fakulteta UCG u Nikšiću omogućen je pristup resursu pod nazivom Русский как иностранный.

Ovaj resurs biće od velikog značaja za sve ljubitelje ruskog jezika jer će pružiti mogućnost za brže i jednostavnije usvajanje jezika studentima kojima ruski jezik nije maternji.

Resurs, takođe, pruža mogućnost učenja i usavršavanja ruskog jezika i osobama koje žive u bilingvalnoj sredini.

U okviru projekta РКИ studenti i profesori će moći da prate različite tipove vebinara i da pristupe bazi ЭБС IPR BOOKS u okviru koje se nalazi naučna literatura i više hiljada književno-umjetničkih tekstova.

Zahvaljujući onlajn interakciji sa registrovanima na sajtu https://ros-edu.ru/, studenti Ruskog jezika i književnosti se mogu detaljnije upoznati sa kulturom, tradicijom i istorijom Rusije i na taj način proširiti svoje do tada stečeno znanje.