Promocija specijalnog frankofonog broja časopisa Filološkog fakulteta “Logos et littera”

U okviru obilježavanja Dana Frankofonije u Crnoj Gori, u utorak 19.03. u 11h, u prostorijama Francuskog instituta u Podgorici, održaće se promocija specijalnog frankofonog broja časopisa Filološkog fakulteta “Logos et littera”:

FRANCOPHONIE ET FRANCOPHILIE AU MONTENEGRO: ENTRE UN PASSÉ ROMANTIQUE ET UN FUTUR À CONSTRUIRE

Logos & Littera je međunarodni on line časopis Filološkog fakulteta Univerziteta Crne Gore koji objavljuje istraživačke radove iz lingvistike i književnosti na stranim jezicima. Časopis je usmjeren na interdisciplinarni pristup tekstu i ohrabruje kritičku misao i debatu o jezičkim i književnim temama. Osnovan je 2013. godine na Institutu za strane jezike.

Specijalni frankofoni broj sadrži sedam naučnih radova objavljenih na francuskom jeziku koji proučavaju književne i jezičke francusko-crnogorske veze, a autori su profesori Univerziteta Crne Gore i mladi crnogorski istraživači - doktori i doktoranti francuskih univerziteta.

Učesnici:

Doc. dr Milica Vuković Stamatović - glavna urednica časopisa