Susret frankofonih studenata FTH sa privrednicima povodom Dana Frankofonije

Studenti Fakulteta za turizam i hotelijerstvo Univerzitet Crne Gore koji izučavaju francuski jezik imali su priliku da se upoznaju sa predstavnicima crnogorske turističke privrede koji zapošljavaju frankofoni kadar. Susret je upriličen povodom Dana Frankofonije u amfiteatru Srednje stručne škole "Sergije Stanić" u Podgorici, a prevoz do Podgorice i nazad obezbjedila je Francuska ambasada. Domaćin susreta bio je ambasador Francuske u Crnoj Gori, Njegova Ekselencija gospodin Christian Thimonier.

Nakon uvodnog obraćanja ambasadora Francuske o položaju i značaju francuskog jezika u svijetu, posebno sa aspekta struke, odnosno turizma i hotelijerstva, studentima i učenicima su se obratili i gospodin Rajko Uskoković predsjednik Udruženja francusko-crnogorskih preduzeća, mr Aleksandar Milivojević direktor receptivne turističke agencije Luminalis koja posluje sa francuskim tržištem u Crnoj Gori već više od 20 godina, kao i profesor Interdigitalnog dizajna i suvlasnik prvog interaktivnog muzeja u Crnoj Gori u Boki Kotorskoj, Dragi Vujačić. Nakon predstavljanja i iznošenja brojnih iskustava u radu sa Francuskim turistima koja je dopunila profesorica FTH dr Ivona Jovanović, nekadašnji predstavnik francuskih turoperatora na crnogorskom primorju, uslijedila su brojna pitanja studenata i učenika turističke škole, nakon čega je upriličen koktel u svečanoj sali.