Posjeta studenata FTH-a Francuskom Institutu u Podgorici povodom Dana Frankofonije

Studenti FTH-a, koji izučavaju francuski jezik, posjetili su 29.marta sa svojim nastavnikom, prof.dr Ivonom Jovanović Francuski institut u Podgorici, gdje su bili u prilici da čuju iskustva crnogorskih i francuskih privrednika, koji u Crnoj Gori sarađuju sa francuskim tržištem. Studentima su se obratili Rajko Uskoković, nekadašnji direktor Montenegro airlines-a u Parizu, odnedavno na čelu Udruženja francusko-crnogorskih preduzeća, kao i njegov poslovni sekretar Nina Savović. Potom su im svoja iskustva prenijeli Catherine Coq, vlasnica receptivne turističke agencije, koja Francuzima nudi programe planinarenja i aktivnog turizma u Crnoj Gori, kao i Dragan Kankaraš, menadžer prodaje turističke agencije Grand iz Podgorice.

Na koktelu koji je uslijedio, studentima se obratila i ambasadorka Francuske u Crnoj Gori Catherine Toudickao i direktor Francuskog instituta u Podgorici Jean-Jacques Forté, koji su u svom obraćanju istakli značaj poznavanja francuskog jezika na tržištu rada Crne Gore i Evrope.