Odobren naučnoistraživački projekat FTH-a u okviru projekata Crna Gora - Slovenija (2021 - 2022)

U skladu sa sporazumom o naučnoj i tehnološkoj saradnji Vlade Republike Slovenije i Vlade Crne Gore, Javna agencija za istraživačku djelatnost Republike Slovenije i Ministarstvo nauke Crne Gore raspisali su Konkurs za sufinansiranje naučne i tehnološke saradnje za period 2021-2022. godine.

Među odobrenim projektima je projekat "Kulturni turizam kao alat za održivi razvoj ruralnih područja" Fakulteta za turizam i hotelijerstvo UCG, a koji je vezan za saradnju sa Fakultetom za turizam Univerziteta u Mariboru. Rukovodilac projekta je prof. dr Andriela Vitić Ćetković.