Gostujuće predavanje dr Jovane Karalulić na temu digitalne transformacije pozorišnih festivala 11. maja

Gostujuće predavanje dr Jovane Karaulić,  (FDU Beorad) u okviru pilot projekta LINK pod nazivom:

Digitalna transformacija pozorišnih festivala: mogućnosti i izazovi, biće održano putem Zoom platforme

u  utorak 11. maja u 12 sati

dr Jovana Karaulić je asistent na Katedri za mendažment i produkciju u pozorištu, radiju i kulturi na predmetu Pozorišna produkcija Fakulteta dramskih umetnosti u Beogradu.

Aktivna je članica Laboratorije interaktivnih umetnosti, članica mreže IFTR,  kao i IETM mreže gdje učestvuje u radu grupe za Imerzivno pozorište. Učesnica  je u projektima saradnje FDU koje podržava Kreativna Evropa. Jedan je od osnivača novinskog izdanja „Lice ulice” kao i producent mnogih pozorišnih, medijskih i umetničkih inicijativa na domaćoj sceni.

Objavljuje članke u relevantnim naučnim časopisima i zbornicima u izdanju konferencija na kojima je učestvovala. Ko-urednica je međunarodne tematske publikacije «Performing arts between politics and policies: implications and challenges” u izadnju FDU i ADU iz Zagreba. Članica je Izvršnog odbora organizacije Asitež, udruženja za razvoj pozorišta za decu i mlade, kao i ko-osnivačica Green theatre inicijative u Srbiji.