Konsultacije za prijemni ispit na studijskom programu GLUMA

Konsultacije za prijemni ispit na studijskom programu GLUMA, biće održane na Fakultetu dramskih umjetnosti 07. maja u 15:00h, 14, 23 i 28. maja u 12:00h.

Studijski program Gluma će vam pružiti mogućnost da razvijete svoj talenat, steknete teorijska znanja, izgradite glumačku ličnost i vještinu glume u različitim medijima tako što ćete savladati teorijski temelj za upoznavanje osnovnih elemenata glume, razviti svoje predispozicije za bavljenje ovom umjetnošću, ovladati procesom rada na liku i ulozi, steći vještine za realizaciju složenih scenskih zadataka, razumjeti glumačko stvaralaštvo u širem smislu, baviti se različitim modelima igre i td. Kroz predmete Gluma, Govor, Glas, Pokret, Ples i mnoge druge, oformite svoje glumačko biće za rad u pozorištu, filmu, radiju, televiziji i drugim medijima.