Stevan Vuković, student Fakulteta dramskih umjetnosti, nagrađen na Festivalu glumca u Nikšiću

Na 16. Međunarodnom festivalu glumca u Nikšiću, GRAND PRIX za najbolju epizodnu mušku ulogu pripao je Stevanu Vukoviću, za ulogu Pušelje u predstavi Gospodska krv, u režiji Slobodana Marunovića, koju je izveo  ansambl  Nikšićkog pozorišta. Žiri Festivala u sastavu: reditelj Blagota Eraković, književnik i reditelj  Mišo L. Korać i glumac Jovan Krivokapić, ovu odluku je donio jednoglasno. Nagradu za najbolju mušku ulogu osvojio je Dragan Jovičić za ulogu Paulina u predstavi Ay, Carmela, u izvođenju Sarajevskog ratnog teatra, u režiji Roberta Raponje.

Stevan Vuković je student treće godine studijskog programa Gluma, u klasi profesora Branislava Mićunovića i saradnice Julije Milačić, na Fakultetu dramskih umjetnosti Univerziteta Crne Gore. Iako još uvijek studira, Stevan je već ozbiljno zakoračio na profesionalnu scenu i iza sebe ima nekoliko značajnih, veoma uspješnih, uloga. Takođe, ovo nije prva nagrada koju je osvojio. Podsjećamo, na nedavno završenom Bijenalu crnogorskog teatra, nagrađen je za epizodnu ulogu u predstavi Kapital, reditelja Andraša Urbana, u produkciji Kraljevskog pozorišta Zetski dom.