Obavještenje o upisu II i III godine - studijska 2017/18. godina

Upis II i III godine (ovjera III i V semestra) obaviće se 18. i 19. septembra 2017. godine, u terminima od 10:00h – 14:00h, u kancelariji studentske službe.

OBNOVA I GODINE
UPIS II GODINE

1.Studenti, koji su upisali ili obnovili I godinu studija studijske 2016/17. godine, i ostvarili najmanje 40 ECTS kredita, sa prve godine, stekli su uslov za upis II godine. Prilikom upisa godine, obavezni su da prijave predmete koje žele da slušaju i polažu (do 60 ECTS kredita, tj. 30 ECTS kredita po semestru).

2.Studenti koji nijesu ostvarili 40 ECTS kredita, obnavljaju I godinu.

OBNOVA II GODINE
UPIS III GODINE

1.Studenti, koji su upisali II godinu studija, studijske 2016/17. godine i ostvarili najmanje 100 ECTS kredita, sa prve dvije godine studija, stekli su uslov za upis III godine. Prilikom upisa godine, obavezni su da prijave predmete koje žele da slušaju i polažu (do 60 ECTS kredita, tj. 30 ECTS kredita po semestru).

2.Studenti II godine studija koji nijesu ostvarili 100 ECTS kredita, obnavljaju II godinu.

STUDENTIMA KOJI SU ODSLUŠALI III ili IV GODINU

1.Studenti koji su 2016/17. studijske godine ODSLUŠALI  III ili IV GODINU, a imaju zaostalih ispita, dužni su da prijave zaostale ispite (prijavni list se dobija u studentskoj službi) i uplate iznos koji se dobija na sledeći način:

-broj zaostalih ECTS kredita x 16.66 eur-a –za samofinansirajuće student

DOKUMENTA POTREBNA ZA UPIS I OBNOVU GODINE
1.Indeks
2.Popunjena dva prijavna lista ŠV – 20 /nabavlja se u knjižari/
3.Formular za prijavu ispita,obavezno lično potpisati (dobija se u studentskoj službi)
4.Budžetski studenti koji plaćaju zaostale ispite (iz zimskog i ljetnjeg semestra), treba da prilože uplatnicu na iznos koji se dobija na sledeći način:
(broj zaostalih ECTS kredita x 16.66 eur)

5.Studenti koji plaćaju školarinu (samofinansirajući), treba da prilože uplatnicu prve rate školarine u iznosu od 500 eura na žiro-račun Fakulteta dramskih umjetnosti 510-2212-97

Važna napomena: studenti koji u studijskoj 2016/17. godini nijesu izmirili dugovanja prema Fakultetu, obavežni su da uplate zaostala dugovanja, kako bi stekli uslov da u studijskoj 2017/18. obnove godinu, odnosno prijave zaostale ispite.