Nikola Marušić: Budite ono što jeste i ne odustajte od svog cilja

Izvor: mladiniksica.me

Naš sugrađanin Nikola Marušić, rođen je u Nikšiću i ima 21 godinu. Studira na Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje, a sa nama priča o svojim počecima i uspjesima u rukometu.

Od kad se bavite rukometom?

Rukometom se bavim od svoje 10 godine, počeo sam da treniram u Rukometnom klubu Čelik iz Nikšića.

Ko je otkrio Vaš talenat?

Moj otac se dugo godina bavio rukometom i rukometni je trener, pa je on primijetio taj talenat u meni dok sam još bio dijete i vodio me na neke utakmice koje su se meni dopale, pa sam tako i počeo da treniram.

Sjećate li se prvog treninga?

Sjećam se prvog treninga, držanja lopte, svog prvog šuta kao i gola. To je stvarno neopisiv osjećaj i pamtiću ga čitav život.

Koliko ste nagrada osvojili do sada i koje?

Sa Rukometnim klubom Čelik sam osvojio par međunarodnih turnira kao i Regionalnu ligu za mlade na kojoj sam dobio nagradu za najboljeg strijelca lige, dok sam sa fakultetom bio prvi u Crnoj Gori na univerzitetu i osvojio zlatnu medalju u rukometu. Takođe, na studentskom prvenstvu iz atletike sam osvojio četiri medalje, dvije zlatne iz bacanja kugle i skoka u dalj i dvije srebrene u trčanju na 100 i 400 metara.

U čemu pronalazite motivaciju za rukometom?

Motivaciju za rukometom pronalazim prije svega u tome što volim taj sport, a zatim uspjeh koji sam do sada ostvario.

Planovi za budućnost?

Planiram da nastavim da se bavim rukometom i nadam se da ću se oprobati u nekoj ligi u inostranstvu.

Kakvo je Vaše mišljenje o sportskoj situaciji u Nikšiću?

Mislim da je loše što nema seniorskog rukometnog kluba, pa zbog toga mnogi igrači moraju da idu u druge gradove da bi se bavili rukometom.

Poruka mladima?

Mladima bih poručio da budu ono što jesu, da se bave sportom i da nikad ne odustaju od svog cilja.