Testirani kadeti, juniori i seniori FK Novi Pazar

Foto1

Foto2

Foto3

Danas su u Novom Pazaru profesori Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore realizovali mjerenje igrača fudbalskog kluba Novi Pazar koji je osnovan 1928. godine i koji se takmiči u Superligi Srbije.

Mjerenja su obavili prof. dr Duško Bjelica, doc. dr Jovan Gardašević i doc. dr Ivan Vasiljević.

Testiranje je obuhvatilo sve segmente morfološke dijagnostike, procentualne vrijednosti skeletne mišićne mase, potkožnih i visceralnih masti, kao i esencijalne parametre metabolizma.

Uvid u rezultate testiranja dobili su trener Davor Berber, pomoćnici Vujadin Radenković i Zumbul Mehmedbašić.

"Osnovni cilj dijagnostike sportista je optimalno upravljanje sportskom formom. Da bi to bilo ostvarivo neophodno je poznavati individualne karakteristike sportista i zakonitosti sportskog treninga", zaključio je prof. dr Duško Bjelica.

Inače, danas su prethodno testirani i kadeti i juniori FK Novi Pazar, a mjerenju sa najsavremijom opremom za detekciju kompletnog morfološkog statusa prisustvovali su koordinator Bajro Župić, direktor omladinske škole Adnan Mećinović, treneri omladinaca Dejan Dimić i Ismet Ugljanin, kao i trener kadeta Ahmed Ćorović.