Studenti Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje osvojili košarkaški turnir u Dubrovniku

Košarkaška ekipa Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje iz Nikšića pobjednik je Međunarodnog memorijalnog turnira ”Vedran Jelavić”, koji je održan 15. i 16. decembra u Dubrovniku

Memorijalni turnir održao se po 21. put u čast jednog od najpoznatijih profesora iz oblasti fizičke kulture u regionu, a u košarkaškom dijelu turnira, osim sastava nikšićkog fakulteta, učestvovali su i fakulteti iz zemlje domaćina, Bosne i Hercegovine i Mađarske.

Grupna faza turnira je odigrana u petak 15. decembra, dok su mečevi za medalje na programu odigrani dan kasnije.Košarkaši Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje dvije godine uzastopno prvaci su Studentske lige Univerziteta Crne Gore, a dvogodišnja dominacija bila je preporuka za poziv organizatorima turnira.

Studenti Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje su u polufinalu savladali ekipu Univerziteta u Pečuju, Mađarska, rezultatom 41:50, dok su u finalu savladali ekipu iz Dubrovnika rezultatom 31:46.

Fakultet za sport i fizicko vaspitanje u Dubrovniku predstavljali su kapiten Petar Kapešić, Lazar Perovanović, Danilo Zeković, Luka Šćepanović, Radonja Pejović, Goran Lončar, Dejan Raičević, Milija Vuletić, Rade Đoković i Nemanja Tomašević, dok je na klupi osim trenera Vladimira Vukovića bio i vođa ekspedicije prof. dr Milovan Ljubojević.

Ne propustite nijednu važnu vijest, pretplatite se na vijesti Akademski forum.