Ponovo testirana futsal „A“ reprezentacija Crne Gore

Profesori Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje iz Nikšića  doc. dr Kosta Goranović i saradnik mr Marko Joksimović ponovili su  terensko testiranje funkcionalnih sposobnosti reprezentativaca Crne Gore u futsalu. Kandidati za A selekciju   nalaze se na okupljanju u sklopu kvalifikacionih priprema za utakmicu sa reprezentacijom Slovenije. Testiranje je obavljeno juče u večernjim satima u sportskoj dvorani SC u Nikšiću.

• U odnosu na raniji dogovor sa selektorom futsal reprezentacije Crne Gore Svetom Ljesarom i njegovim stručnim štabom, ponovili  smo testiranje fizičkih sposobnosti reprezentativaca u prostoru izdržljivosti. Koristili smo isti  terenski test Yo-Yo Intermittent recovery test sa ciljem procjene sposobnosti oporavka nakon visoko intenzivne anaerobne aciklične aktivnosti. Rezultate koje smo dobili prodiskutovali smo  neposredno na licu mjesta i uporedili sa predhodnim testiranjem. Selektor Ljesar će rezultate ova dva testiranja dobiti i u pisanoj formi. Ova aktivnost jeste nastavak intenzivnije saradnje između Fakulteta za sport i Fudbalskog saveza Crne Gore,  saopštio je dr Kosta Goranović.