Fakultet za sport i fizičko vaspitanje, 20.04.2018

Nastavljeno antropometrijsko dijagnostifikovanje studenata Univerziteta Crne Gore

Nastavnici i saradnici Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore nastavili su danas u prostorijama Sportsko kulturnog centra UCG projekat antropometrijskog dijagnostifikovanja studenata Univerziteta Crne Gore koji će doprinijeti stvaranju reprezentativne baze podataka za budući naučno-istraživački rad i za adekvatne preventivne preporuke crnogorskoj populaciji kada je u pitanju zdravstveni status mladih ljudi.

Nastavnici Bojan Mašanović, Ivan Vasiljevic, Jovan Gardašević, Marina Vukotić i Gorica Zoric, kao i studenti specijalističkih studija Fizičke kulture Pavle Malović, Dušan Stupar, Milorad Peković, Luka Bogojević i Jelena Novović Nikač testirali su studente Mašinskog fakulteta, Metalurško-tehnološkog fakulteta, kao i dijela studenata Pravnog fakulteta, kada su antropometrijske mjere, tjelesna kompozicija, funkcionalne sposobnosti i stavovi prema tjelesnoj aktivnosti u pitanju. Testiranja studenata biće nastavljena i naredne sedmice.

Projekat dijagnostifikovanja studentske populacije, Fakultet za sport i fizičko vaspitanje realizuje sa Studentskim parlamentom Univerziteta Crne Gore i Sportskim i kulturnim centrom, a planirano je da obuhvati sve univerzitetske jedinice u četiri grada - Nikšiću, Podgorici, Kotoru i na Cetinju.

www.spucg.ucg.ac.me

reprezentacija.me

04.08.2020

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Testirani fudbaleri danilovgradske Iskre - učesnici pretkvalifikacija za ligu Evrope

31.07.2020

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Kompletna antropometrijska mjerenja fudbalera i fudbalerki Crne Gore, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Srbije, Slovenije i Sjeverne Makedonije na Univerzitetu Crne Gore seniora, juniora i futsala

25.07.2020

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Raspored ispita za septembarski ispitni rok

22.07.2020

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Rezultati prijemnog ispita i konačna rang lista kandidata - Fizička kultura i zdravi stilovi života, drugi upisni rok jul, 2020

21.07.2020

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Rezultati prijemnog ispita (test) i konačna rang lista kandidata - Sportski novinari i treneri drugi upisni rok jul, 2020

18.07.2020

PRIJAVA ISPITA ZA SEPTEMBARSKI ISPITNI ROK

15.07.2020

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Polaganje prijemnog ispita na Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje 21 - 22. jula 2020 godine.

10.07.2020

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Konačna rang lista i obavještenje o upisu - Fizička kultura i zdravi stilovi života - prvi upisni rok jul 2020. godine

10.07.2020