Antropometrijsko mjerenje ženske kadetske košarkaške reprezentacije Albanije

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore, u sklopu dijagnostičkog centra sa kojim raspolaže je nastavio sa proširenjem baze rezultata mladih sportistkinja pa je poslije mjerenja ženskih kadetskih košarkaških reprezentacija Crne Gore i Estonije, realizovano i mjerenje reprezentacije Albanije koja je takođe učesnica B prvenstva Evrope za košarkašice do 16 godina koje se održava u Podgorici od 16. do 25. avgusta. Dobijeni podaci pokazuju da mlade reprezentativke Albanije i Estonije imaju veće procentualne vrijednosti potkožnih masti u organizmu, u odnosu na reprezentaciju Crne Gore, a da su parametri mišićne mase kod sve tri reprezentacije u granicama normativnih vrijednosti za navedeni uzrast. Na temelju dobijenih podataka moguće je planirati i programirati ciljane trenažne aktivnosti koje će po vrsti i opterećenju biti individualno prilagođene dijagnostikovanom stanju lokomotornog sastava pojedinca. Navedena mjerenja realizovali su saradnici u nastavi Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Gorica Zorić, Marina Vukotić i Ivan Vasiljević.