Fakultet za sport i fizičko vaspitanje, 03.05.2019

Nikšićani testirali i futsal igrače Square iz Dubrovnika

Profesori Fakulteta za zport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore, prof dr Duško Bjelica, mr Jovan Gardašević i Ivan Vasiljević,  nastavili su sa antropometrijskim mjerenjima u Hrvatskoj  pa su poslije mjerenja Malonogometnih klubova Novo Vrijeme Apfel iz ;akarske i  MNK Vrgorac, realizovali i mjerenje fudbalera MNK Square iz Dubrovnika.

Dubrovčani su  uz ove dvije ekipe izborili učešće u polufinalnim utakmicama državnog prvenstva Hrvatske u malom nogometu, a upravo će im rival u polufinalu biti igrači MNK Vrgorac.

Najveći dubrovački malonogometni klub je proslavio 20 godina postojanja, a najveći uspjeh u svojoj istoriji ostvario je 1998. godine kada su osvojili Kup Hrvatske. Najveći plasmani su dva puta drugoplasirani i tri puta trećeplasirani u Prvoj Hrvatskoj ligi, a ove godine se nadaju da mogu do prve istorijske titule prvaka Hrvatske.

Profesor Bjelica je naglasio da dijagnostika vrhunskih sportista predstavlja temeljni i neizostavni dio planiranja i realizovanja svakog trenažnog procesa i da je cilj svakog vrhunskog sportiste optimizacija ciklusa u sportskom treningu. Takođe je dodao  da će oni ubrzo objaviti naučnu studiju o klubovima malog fudbala iz Crne Gore, Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

FOTO GALERIJA

Broj posjeta : 584

14.07.2020

Antropometrijska mjerenja sportista u 2020.godini