Zvezdan Đukić iponom obezbijedio prolaz u naredno kolo prvenstva Evrope u džudou, a Novo Raičević u četvrtfinalu

Student Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore Zvezdan Đukić u prvoj borbi do 100 kg savladao Lescana Capdevila ipponom na samom startu meča.

Đukic će pokušati da na prvenstvu Evrope u džudou koje se održava u Zagrebu obezbijedi novu medalju za Univerzitet Crne Gore.

Novo Raičević je u prvom meču bio slobodan, dok je u drugom savladao Njemca Hoehla wazarijem čime je obezbijedio prolaz u četvrt finale.

Jovana Nikić student Filozofskog fakulteta UCG iz Nikšića koja se borila protiv predstavnice Bjelorusije Kandratsyeve u kategoriji +78 kg izgubila je prvi meč ipponom.