Testirani aktuelni šampioni Crne Gore u ženskom fudbalu

FOTO GALERIJA 1

FOTO GALERIJA 2

Profesori Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore nastavili su sa antropometrijskim mjerenjima u Pljevljima i obavili mjerenje Ženskog fudbalskog kluba Breznica koji je bio organiztor i domaćin VI Međunarodnog turnira prijateljstva u futsalu, što je bio povod da se realizuje mjerenje kadetske i seniorske selekcije.

Kompletan uvid u morfološku strukturu igračica imali su i trener seniorki Zoran Vuković i njegove kolege Alen Pajević i Dragan Vrećo treneri kadetkinja.

Mjerenja su realizovali prof. dr Duško Bjelica sa saradnicima dr Jovanom Gardaševićem i mr Ivanom Vasiljevićem.

Dijagnostika u sportu predstavlja fundament i u ženskom fudbalu koji je u ekspanziji i daje egzaktne podatke kada su u pitanju sportske performanse naveo je profesor Bjelica.