Fudbalerkama ŽNK Olimpija iz Ljubljane na uvid indikatori morfološke dijagnostike

FOTO GALERIJA

Profesori Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore obavili su antropometrijska mjerenja fudbalerki ŽNK Olimpija iz Ljubljane. Mjerenjem i analizom sastava tijela bioelektričnom impedansom koja predstavlja brzu i neinvazivnu metodu dobijeno je kompletno morfološko stanje igračica trenera Miloša Milovića koji je takođe prisustvovao mjerenjima.

Fudbalerke ŽNK Olimpija iz Ljubljane učestvovale su na VI Međunarodnom turniru prijateljstva koji je protekli vikend održan u Pljevljima.

Profesor Bjelica koji je realizovao mjerenja sa svojim saradnicima dr Jovanom Gardaševićem i mr Ivanom Vasiljevićem zahvalio se treneru Miloviću i igračicama na ukazanom povjerenju i naveo da indikatori morfološke dijagnostike predstavljaju egzaktne, racionalne i efikasne parametre za uspjeh u ženskom fudbalu.