Morfološko mjerenje fudbalerki FK Crvena Zvezda iz Beograda

FOTO GALERIJA

Profesori Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore obavili su antropometrijska mjerenja fudbalerki ŽFK Crvena Zvezda iz Beograda koja se takmiči u Superligi Srbije i trenutno zauzima drugo mjesto sa ambicijama za duplu krunu.

Analizom sastava tijela bioelektričnom impedansom koja predstavlja brzu i neinvazivnu metodu dobijeno je kompletno morfološko stanje igračica trenera Slaviša Čula i sportskog direktora Aleksandra Petrovića koji je takođe prisustvovao mjerenjima.

Fudbalerke ŽNK Crvena Zvezda učestvovale su na VI Međunarodnom turniru prijateljstva koji je protekli vikend održan u Pljevljima.

Profesor Bjelica koji je realizovao mjerenja sa svojim saradnicima dr Jovanom Gardaševićem i mr Ivanom Vasiljevićem naveo je da se kroz odnos mišicnih parametara i indeksa potkožnih i visceralnih masti kao i metabolizma sportista mogu odrediti ciklusi u sportskom treningu.