Testirane košarkašice Kluba Budućnost Bemax

FOTO GALERIJA

Nastavnici Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore, obavili su juče, u “Bemax Areni” , u Podgorici, antropometrijsko mjerenje košarkašica Kluba Budućnost Bemax. Podgorički klub četvrti je tim iz WABA lige koji su testirali nastavnici nikšićkog fakulteta, poslije mjerenja Crvene Zvezde, Montane i Celja.

Igračicama su uzete antropometrijske mjere i podaci o visini tijela, procentualnom sadržaju masti u strukturi tijela košarkašica, procentualne vrijednosti mišićne mase, koštane mase i parametri metabolizma. Takođe, izmjerene su i vrijednosti kožnih nabora na pojedinim segmentima tijela.

Mjerenjima su prisustvovali i šef stručnog štaba Vlado Radović, pomoćnici Mica Milatović i Radule Raspopović i fizioterapeut Petar Stojović.

Mjerenje su obavili doc. dr Milovan Ljubojević i doc. dr Danilo Bojanić.

Profesor Ljubojević je izrazio zahvalnost trenerima na odličnoj saradnji i naglasio koliko je značajno što je stručni štab prepoznao potrebu za permanentnim praćenjem efekata trenažnog procesa.

Medijske objave :