Testirana seniorska vaterpolo reprezentacija Francuske u Podgorici pred EP u Budimpešti

FOTO GALERIJA

Profesori Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore nastavili su sa antropometrijskim mjerenjima reprezentacija koje će učestvovati na Evropskom prvenstvu, pa su poslije mjerenja reprezentacija Crne Gore i Njemačke, obavili mjerenje i muške seniorske vaterpolo reprezentacije Francuske koja takođe učestvuje na turniru u Podgorici zajedno sa reprezentacijama Crne Gore, Njemačke i Gruzije u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo koje ce se u Budimpešti odrzati od 12. do 26. januara ove godine.

Navedenim mjerenjima je prisustvovao i selektor reprezentacije Francuske Nenad Vukanić koji je je izrazio veliku zahvalnost i zadovoljstvo realizovanim mjerenjima pred nastavak priprema za prvenstvo Evrope.

Mjerenja su obavili prof. dr Duško Bjelica sa saradnicima dr Jovanom Gardaševićem i mr Ivanom Vasiljevićem.

Fiziološke karakateristike zajedno morfološkom i funkcionalnom dijagnostikom predstavljaju bazične indikatore trenažnih ciklusa i programa, naglasio je profesor Bjelica.

Vezane vijesti :