Fakultet za sport i fizičko vaspitanje, 25.01.2020

Testirani igrači najtrofejnijeg muškog rukometnog kluba u Crnoj Gori

FOTO GALERIJA 1

FOTO GALERIJA 2

Profesori Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore su na Cetinju obavili mjerenje igrača seniorskog i juniorskog uzrasta Rukometnog kluba Lovćen sa Cetinja. Rukometni klub Lovćen je aktuelni i sedmostruki prvak Crne Gore, a bili su i dva puta šampioni SR Jugoslavije. Takođe su osam puta osvojili Kup Crne Gore i dva puta Kup SR Jugoslavije.

Mjerenje je realizovano bioelektričnom impedansom, a kompletan uvid u sve indikatore morfoloških karakteristika dobili su i direktor kluba Ratko Marković, sportski direktor Petar Vujanović, šef stručnog štaba Duško Milić i kondicioni trener Miloš Jabučanin koji su prisustvovali mjerenjima.

Da bi se što kvalitetniji plan treninga i ishrane u vrhunskom sportu mogao efikasno izraditi i implementirati u praksi, potrebno je pratiti i primjenjivati indikatore savremene dijagnostike, saopštio je prof. dr Duško Bjelica.

Prof. dr Duško Bjelica je mjerenja realizovao sa svojim saradnicima dr Jovanom Gardaševićem i mr Ivanom Vasiljevićem.

Medijske objave:

Broj posjeta : 703

12.02.2020

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Sva antropometrijska testiranja vaterpolista na Univerzitetu Crne Gore - reprezentacija i klubova

24.02.2020

Testirani seniori FC Drita drugoplasiranog tima Superlige Kosova u fudbalu

22.02.2020

Testirani takmičari na Prvenstvu Crne Gore za seniorke i seniore u karateu

22.02.2020

Sva izdanja časopisa Montenegrin Journal of Sports Science and Medicine

20.02.2020