Bronza za studenta Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje

Student  Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore, dvadesetogodišnji Dragan Mandić, na nedavno održanom državnom prvenstvu u džudou za seniore, osvojio je bronzanu medalju. Mandić, koji je mlađi senior, bronzu je osvojio u kategoriji 90 kilograma.

„Konkurencija je bila jaka. Svi su pretežno bili stariji od mene. Tek sada sam postao mlađi senior“, kazao je mladi džudista koji je dImageo sada osvajao brojne medalje kako na domaćim, tako i na međunarodnim takmičenjima.

Mandić je reprezentativac i  priznaje da zbog takmičenja i priprema mora ponekad i da odsustvuje s predavanja, ali da mu profesori izlaze u susret.

„Imam dosta obaveza, kako na fakultetu, tako i što se tiče treninga, ali profesori mi izlaze u susret i hvala im na tome“, kazao je Mandić kome uskoro predstoji takmičenje u Sarajevu, a slijede i državno prvenstvo za mlađe seniore, evropsko i balkansko prvenstvo, kao i kupovi.

Izvor: Vijesti