Tribina: "Doktorske studije - zaloga za budućnost zajednice"

Centar za doktorske studije Univerziteta Crne Gore organizuje, u sklopu obilježavanja jubileja 50 godina Univerziteta Crne Gore, tribinu „Doktorske studije - zaloga za budućnost zajednice".

Učestvuju prof. dr Boris Vukićević, rukovodilac Centra za doktorske studije Univerziteta Crne Gore, prof. dr Mirjana Nikolić, Rektorka Univerziteta umjetnosti u Beogradu, prof. dr Melita Kovačević, redovna profesorica Sveučilišta u Zagrebu i prof. dr Biljana Šćepanović, vanredna profesorica Univerziteta Crne Gore.

Tribina će obuhvatiti, između ostalih, i sljedeće teme:

·        Doktorske studije na Univerzitetu Crne Gore juče, danas, sjutra

·        Je li zrelo za umjetnički doktorat na UCG?

·        Obrazujemo li kadar za druge

·        Studije po mjeri zajednice ili Status Quo

·        Interdisciplinarnost, multidisciplinarnost i transdisciplinamost doktorskih studija

·        Hiperprodukcija, cijene studija i konkurentnost

Pozivamo članove komisije za doktorske studije, uprave jedinica, nastavnike i studente doktorskih studija da dođu na tribinu.  Tribina će biti organizovana u utorak, 25. juna 2024. godine, u Plavoj sali Rektorata sa početkom u 12 časova.

Ne propustite nijednu važnu vijest, pretplatite se na vijesti Akademski forum.