Konkurs za upis na magistarske studije za 2019/20. godinu

UNIVERZITET CRNE GORE

FAKULTET ZA SPORT I FIZICKO VASPITANJE

Na osnovu odluke Senata i Upravnog odbora Univerziteta Crne Gore, Fakulteta za sport i fizicko vaspitanje u Niksicu, objavljuje:

KONKURS

Za upis studenata na magistarske studije na Fakultetu za sport i fizicko vaspitanje u Niksicu za studijsku 2019/20. godinu, za sljedece studijske programe:

- Postdiplomske akademske magistarske studije Fizicka kultura - 20 kandidata,
- Postdiplomske primijenjene magistarske studije Fizicko vaspitanje djece -  15 kandidata.

Uslovi: Pravo prijave imaju studenti koji su zavrsili studije fizicke kulture ili uze sporta ili fizicko vaspitanje, uciteljske studije ili specijalisticke studije za predskolsko vaspitanje.

Uz prijavu kandidat dostavlja:

1. Originalnu diplomu ili original uvjerenje o zavrsenim studijama,

2. Uvjerenje o polozenim ispitima na zavrsnim studijama (bez obzira gdje i kada su zavrsili cetvorogodisnje studije) sa prosjecnom ocjenom,

3. Dokaz o aktivnom znanju stranog jezika,

4. Kopiju biometrijske licne karte ili izvod iz maticne knjige rodjenih i uvjerenje o drzavljanstvu.

Magistarske studije organizuju se kao samofinansirajuce studije. Skolarina iznosi 2000.00 eura za studijsku godinu, odnosno 100.00 eura po semestru. Studije traju jednu godinu u dva semestra 60ECTS i organizuju se u skladu sa Bolonjskom deklaracijom.

Upis studenata na akademske postdiplomske magistarske studije blize je uredjen Pravilima studiranja na postiplomskim studijama, a Pravila su objavljena na web stranici Univerziteta Crne Gore www.ucg.ac.me.

Prijave na Konkurs se podnose Fakultetu za sport i fizicko vaspitanje u Niksicu, ul: Vuka Karadzica 83, 81400 Niksic u roku od 8 dana od dana objavljivanja konkursa, tj. od 18.09.2019. godine. Upis kandidata ce se izvrsiti 26. i 27.09.2019. godine.

Kontakt telefoni: 040/235-207, 040/235-204, fax 040/235-200