Smotra besjedništva na Pravnom fakultetu: Nagrađena tri najbolja govornika i favorit publike

Na Pravnom fakultetu Univerziteta Crne Gore, u petak 9. aprila putem Youtube kanala, održana je Smotra besjedništva uz učešće 14 besjednika koji su se dotakli ozbiljnih tema od značaja za naše društvo.

Svi takmičari pokazali su izvrsne retoričke sposobnosti te na taj način otežali posao stručnom žiriju, a tri najbolja i nagrađena govornika su: Đurđina Turković, Milica Ljiljanić i Mirko Stojkanović.

Nagradu publike osvojio je Jovan Jovanović

Studentsko vijeće Pravnog fakulteta je uputilo zahvalnicu svim učesnicima i zainteresovanim studentima, stručnom žiriju i publici i najavili da će se truditi da ovakva takmičenja postanu praksa na njihovom fakultetu.

Stručni žiri koji je odlučivao o pobjednicima bio je u sljedećem sastavu: mr Aleksa Bečić, predsjednik Skupštine Crne Gore, Zdravko Begović, advokat Snežana Miladinović, redovni profesor na UCG,  Ivan Radević, Katarina Krek, glumica i saradnica u nastavi na FDU UCG i dr Ivan Radević, istaknuti retoričar.