Poštovane koleginice i kolege,

▶️Kao što smo i najavili u prethodnim objavama, povodom 25. novembra Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama, Studentsko vijeće Pravnog fakulteta raspisuje Konkurs za najbolji esej na temu: "Jak identitet-preduslov emancipatorske uloge žene u društvu".

➡️Konkurs je raspisan za studente svih fakultetskih jedinica u Crnoj Gori, jer raznolikost tekstova i mišljenja mladih ljudi je ključ društvenih promjena.🗣️

🎯Cilj konkursa je jačanje uloge žene u crnogorskom društvu i ukazivanje na prepreke sa kojima se suočava u procesu realizacije svojih ciljeva.

📋Pravila konkursa:
-esej mora sadržati najmanje 700, a najviše 1200 riječi;
-font Times New Roman 12;
-prored 1.15;
-esej ne smije sadržati pozivanje na bilo koju vrstu rasne, vjerske ili nacionalne netrepeljivosti ili sadržati u sebi govor mržnje u bilo kom obliku, u suprotnom takvi eseji neće biti predmet razmatranja.

☑️Za najbolje esejiste pripremili smo i vrijedne novčane nagrade:

🥇1.mjesto-200 eura
🥈2.mjesto-150 eura
🥉3.mjesto-100 eura

🔶O pobjedniku konkursa odlučivaće profesorska komisija u sljedećem sastavu:
1. prof dr Vesna Simović Zvicer, redovni profesor na Pravnom fakultetu UCG;
2. dr Ljiljana Jovanović, Centar za ljudska prava.
3. mr Sanja Grbović, saradnik u nastavi na Pravnom fakultetu UCG;

🔶O drugoplasiranom takmičaru odluku će donijeti redakcijski tim sajta Iure et facto, a trećeplasirani takmičar će biti onaj čiji tekst bude imao najveći broj pregleda na sajtu časopisa Pravnog fakulteta "Iure et facto".

✍️Radovi se šalju:
-do 9.decembra u 12h;
-u PDF formi;

Uz prijavu (ime i prezime) potrebno je priložiti esej i potvrdu o studiranja ili skeniranu verziju indeksa.

Konkurs će biti zatvoren 9.decembra u 12h, nakon pregleda tekstova od strane komisije, tekstovi koji ispunjavaju uslove biće objavljeni na sajtu časopisa 13.decembra.

Nakon nedelju dana, profesorska komisija i komisija redakcijskog tima donijeće odluku o prvoplasiranom i drugoplasiranom takmičaru, a odluku o trećeplasiranom takmičaru donijećete upravo vi.

▶️Ponavljamo-rok za prijave otvoren je do 9.decembra u 12h, a srećne dobitnike vrijednih nagrada i najbolje eseje proglasićemo 20.decembra!

Srećno svima!💙