Enemlos projekat: Održana obuka o praktičnom obrazovanju studenata prava

U okviru projekta ENEMLOS održana je obuka predstavnika akademskih i neakademskih partnera u projektu o praktičnom obrazovanju studenata prava.

Obuku su održali predstavnici Univerziteta Regents iz Londona, a organizovana je onlajn, posredstvom platforme ZOOM, 29. novembra, 30. novembra i 1. decembra 2021. godine.

U obuci su učestvovali projektni partneri iz Crne Gore i Kosova, koji su tokom tri dana obuke imali priliku da od predavača čuju o pravnim klinikama u Ujedinjenom Kraljevstvu, obrazovanju u okolnostima pandemije i unaprijeđenju pedagoških vještina, djelatnosti AIRE centra iz Londona a naročito aktivnostima i programima za područje Zapadnog Balkana, kao i drugim značajnim temama.

Ova obuka je treća u nizu u okviru projekta, a prethodile su joj obuke Pravnog fakulteta iz Zagreba i Fondacije pravnih klinika Poljske.