Promocija knjige "Izazovi integrisanja rodne ravnopravnosti u univerzitetskoj zajednici: Protiv rodno zasnovanog nasilja“

Promocija knjige „Izazovi integrisanja rodne ravnopravnosti u univerzitetskoj zajednici: Protiv rodno zasnovanog nasilja“ urednica Zilke Spahić-Šiljak, Jasne Kovačević i Jasmine Husanović, održaće se u ponedjeljak, 21. novembra sa početkom u 9h na Fakultetu političkih nauka.

O knjizi će govoriti mr Milena Aćimić-Remiković, saradnica u nastavi na Pravnom fakultetu Univerziteta Crne Gore i mr Ksenija Rakočević, saradnica u nastavi na Filološkom fakultetu Univerziteta Crne Gore.

U knjizi su predstavljeni rezultati prvog regionalnog istraživanja o rodno zasnovanom nasilju u akademskim zajednicama, sprovedenom na 18 partnerskih univerziteta u Crnoj Gori, Bosni i Hercegovini, Hrvatskoj i Srbiji u sklopu projekta UNIGEM.