Predavanje načelnice Sektora za obuku i razvoj ljudskih resursa

U okviru predavanja iz predmeta "Pravna i poslovna etika" studenti su imali priliku da slušaju Sonja Vojinović, načelnicu Sektora za obuku i razvoj ljudskih resursa nagrađenu za doprinos transparentnosti javne uprave u protekloj godini godinu.

Kao nacionalni ekspert za realizaciju programa obrazovanja za sticanje ključnih vještina za obavljanje poslova menadžera etike i integriteta, studentima je na inovativan i interaktivan način prezentovala primjenu Kodeksa integriteta u organizacijama, čime su studenti upotpunili stečena teorijska znanja o ključnim postulatima etičke kulture u organizacijama. Kontinuirana izgradnja etičke infrastrukture doprinosi rastu integriteta svih organizacija i njihovih zaposlenih čime se posljedično doprinosi povećanju povjerenja građana u rad javnih institucija.