Konkurs za najbolji esej na temu: Govor mržnje kao otpor jednakosti žena u savremenom društvenom kontekstu

Kancelarija za rodna pitanja Univerziteta Crne Gore raspisuje konkurs za najbolji esej na temu: “Govor mržnje kao otpor jednakosti žena u savremenom društvenom kontekstu”.

Konkurs je raspisan za studente svih fakultetskih jedinica u Crnoj Gori, jer raznolikost tekstova i mišljenja mladih ljudi je ključ društvenih promjena. Cilj konkursa je jačanje uloge žene u crnogorskom društvu i ukazivanje na prepreke sa kojima se suočava u procesu realizacije svojih ciljeva.

Pravila konkursa:
- esej mora sadržati najmanje 700, a najviše 1200 riječi;
- font Times New Roman 12;
- prored 1.15;
- esej ne smije sadržati pozivanje na bilo koju vrstu rasne, vjerske ili nacionalne netrepeljivosti ili sadržati u sebi govor mržnje u bilo kom obliku, u suprotnom takvi eseji neće biti predmet razmatranja.

Za najbolje esejiste slijede vrijedne novčane nagrade:

1. mjesto - 200 eura
2. mjesto - 150 eura
3. mjesto - 100 eura

O pobjedniku konkursa će odlučivati komisija u sljedećem sastavu:

1. prof. dr Nebojša Vučinić, redovni profesor u penziji na Pravnom fakultetu UCG i bivši sudija Evropskog suda za ljudska prava;
  2. dr Ljiljana Jovanović, Centar za ljudska prava;
  3. mr Sanja Grbović, saradnica u nastavi na Pravnom fakultetu UCG.

Radovi se šalju:

- do 15.decembra u 12h;
- u PDF formi;
- na mejl adresu: sanjag@ucg.ac.me

Uz prijavu (ime i prezime) potrebno je priložiti esej i potvrdu o studiranju ili skeniranu verziju indeksa.

Konkurs će biti zatvoren 15. decembra u 12h, a komisija će donijeti odluku o najboljim esejima 17. decembra. Nagrade će biti uručene na proslavi povodom Dana fakulteta, 22. decembra.