Debata: Politike i prakse zaštite akademskog integriteta na visokoškolskim ustanovama u Crnoj Gori

Predstavnici Univerziteta Crne Gore učestvovali su u debati na temu "Politike i prakse zaštite akademskog integriteta na visokoškolskim ustanovama u Crnoj Gori", čiji domaćin je bio Univerzitet Donja Gorica, u organizaciji Savjeta Evrope, 24. novembra 2022. godine. U debati su učestovali predstavnici svih crnogorskih univerziteta i Etičkog komiteta Crne Gore.

Djelatnost Univerziteta Crne Gore na polju akademskog integriteta predstavila je dr Rajka Đoković, saradnik na Pravnom fakultetu UCG i član projektnog tima projekta Jačanje akademskog integriteta – interdisciplinarni istraživački pristup etičkom ponašanju u visokom obrazovanju (SAI) čiji je nosilac Filozofski fakultet u Nikšiću.

U posljednjih pet godina Univerzitet Crne Gore je primijenio različite mehanizme kako bi preventivno i edukativno djelovao na jačanje akademskog integriteta i ova debata je bila prilika da se podijele iskustva sa predstavnicima drugih univerziteta.