Obavještenje za studente druge godine master studija

Obavještavaju se studenti dvogodišnjih master studija (studijske 2021/2022 godine upisani u drugu godinu studija), da je 01. decembra 2022. godine, istekao produženi rok  za odbranu master radova, predviđen Odlukom Senata Univerziteta Crne Gore, br.03-1550/2 od 16.09.2022. godine.

Studenti čiji je rad prošao provjeru plagijarizma (rad dobio potvrdu da ne sadrži elemente plagijarizma), do 01.12.2022. godine, neće biti u obavezi da plate naknadu za master rad, osim ukoliko ti studenti ne uspiju da odbrane svoj master rad pred Komisijom za odbranu master rada.

Navedena Odluka Senata UCG se odnosi samo na studijsku 2021/2022 godinu, odnosno na odbranu radova iz studijske 2021/2022 godine.

S tim u vezi u periodu od 13. do 19. decembra 2022. godine, na šalteru Službe za studentska pitanja od 11 do 13h, za studente koji su ostvarili 90 ects (položili sve ispite) ili su ostvarili 100 ects (položili sve ispite i imaju odobrenu prijavu teme master rada), vršiće se obnova ects kredita za studijsku 2022/2023 godinu ( prijava master rada 10ects - odbrana master rada 20 ects).

Visina naknade za studente dvogodišnjih master studija koji obnavljaju prijavu/odbranu master rada utvrđuje se prema vrijednosti jednog ECTS kredita u iznosu od 16,66 eura.

Za obnovu ects kredita (master rada)  potrebno je dostaviti:

- Indeks
- Prijavni list (dobija se na šalteru studentske službe) – čitko popunjen, lično potpisan i  obavezno upisan kontakt telefon
- Zahtjev za odobravanje plaćanja školarine za studiranje u ratama za studijsku 2022/23 godinu (dobija se na šalteru studentske službe)
- Uplata prve rate za školsku 2022/23 - (školarinu je moguće platiti u više rata ) na žiro račun Pravnog fakulteta: 510-140-08, uz obavezno upisivanje studentskog koda na uplatnici

Napomena:

-Studenti kojima je odobrena prijava teme master rada (Odbor za monitoring master studija Univerziteta Crne Gore dao pozitivno mišljenje na prijavu teme master rada), plaćaju naknadu u iznosu od 20 ects (odbrana master rada), ostali studenti plaćaju naknadu u iznosu od 30 ects (prijava master rada+odbrana master rada)

- Zahtjev za odobravanje plaćanja školarine za studiranje u ratama nije potreban ako student plaća ukupan iznos školarine za studijsku 2022/23 godinu.