Sastanak članova projektnog tima ENEMLOS projekta

Sastanak članova projektnog tima  ENEMLOS projekta

Članovi projektnog tima projekta ENEMLOS (PRAVNE KLINIKE U SLUŽBI RANJIVIH GRUPA: JAČAVANJE ZAPOŠLJAVANJA PRAVNIH STUDENATA KROZ PRAKTIČNO OBRAZOVANJE) održali su sastanak 13.12. 2022. godine. Sastanak je bio prilika da koordinatorka projekta, prof. dr Biljana Đuričin sumira aktivnosti koje su realizovane, s posebnim akcentom na prethodne sastanake Menadžent borda i Borda za kvalitet. Kako je u toku rad pravnih klinika na Pravnom fakultetu, posebna pažnja je posvećena organizovanju kontinuiranih obuka kako bi se studenti pripremili za praktični rad sa živim klijentima. Koordinatorka projekta je ukazala da je u toku postupak izmjene važećeg zakona koji normira besplatnu pravnu pomoć, poseban prostor bi trebao da bude ostavljen za djelovanje pravnih klinika. Zakonsko rješenje koje bi prepozalo pravne klinike kao davaoce besplatne pravne pomoći bi imalo pozitivan uticaj na ostvarivanje prava ranjivih grupa.