Održana III konferencija - Bezbjednost saobraćaja na putevima u Crnoj Gori - izazovi i perspektive

U znak sjećanja na svoje studente stradale u saobraćajnim nesrećama, a u cilju doprinosa prevenciji saobraćajnih nezgoda u Crnoj Gori, Pravni fakultet je  organizovao konferenciju pod nazivom ,, Bezbjednost saobraćaja na putevima u Crnoj Gori - izazovi i perspektive'' dana 16.11.2018. g.

Na konferenciji su učstvovali: prof. dr Velimir Rakočević dekan Pravnog fakulteta, Đurđica Perović prorekotorica Univerziteta Crne Gore, Mubera Kurpejović, pomoćnica ministra prosvjete, Zoran Radović, predsjednik Osnovnog suda Podgorica, Ilija  Janjušević, Uprava policije, MUP, Crne Gore, Dalibor Milošević, Ministarstvo saobraćaja i pomorstva, Rosa Bulatović, Ministarstvo zdravlja, Prof. dr Sreten Simović, Mašinski fakultet, Univerzitet Crne Gore, Prof. dr Milanko Damjanović, Mašinski fakultet, Univerzitet Crne Gore, Aleksandar Dedović, direktor ALFA centra, Prof. dr Dragana Čukić, Medicinski fakultet, Univerzitet Crne Gore, Prof. dr Aleksandar B. Ivanović, Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Prof. dr Veselin Konatar, Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore.  Prof. dr Dženis Šaćirović, Internacionalni univerzitet, prof. dr Rašid Pepić Internacionalni univerzitet, Marija Racković, Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Jelena Racković, Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Bojana Žugić, Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore,Miljan Živković, Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Nemanja Bulatović, Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Jelena Tomašević – Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Anđela Gogić – Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Tamara Šoškić – Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Marija Smolović – Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Ana Šćepanović – Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Danilo Medenica – Pravni fakultet, Univerzitet crne Gore, Dunja Koprivica – Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Jovana Lečić – Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Vesna Radović – Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Dragana Petrušić – Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Aleksandra Bigović – Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Dragica Petrović – Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Marija Dacić – Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Luka Đurović – Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Maša Čupić – Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Meris Mujević – Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Filip Golubović – Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Slaviša Samardžić – Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Valentina Bugarin – Fakultet političkih nauka, Univerzitet Crne Gore, Edisa Pepić – Fakultet političkih nauka, Univerzitet Crne Gore, Bojana Vojinović – Fakultet političkih nauka, Univerzitet Crne Gore, Bojana Deletić – Fakultet političkih nauka, Univerzitet Crne Gore, Aleksandra Tomović – Fakultet političkih nauka, Univerzitet Crne Gore, Anđela Vukanić – Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Dragana Ajković – Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Milena Radojičić – Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Aleksandar Lelević – Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Jelena Rašović – Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Danica Tomčić – Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Jelena Kasalica – Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Jasmina Nurković – Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Aleksandra Šljivančanin, Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Milisav Vuković – Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Marko Brnović, Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Pavle Velimirović, Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore, Nikola Pejović, Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore.

Posebnu vrijednost ovoj konferenciji dala su 44 studenta Pravnog fakulteta koji su imali vrlo zapažena izlaganja.

Na konferenciji je ukazano na neophodnost unapređenja bezbjednosti saobraćaja odnosno smanjena broja saobraćajnih nesreća, poštovanja zakonskih propisa i podizanja nivoa saobraćajne kulture.

Usvojeni su zaključci koji će biti dostavljeni nadležnim institucijama u cilju prevencija saobraćajnih nezgoda u Crnoj Gori.