Balet Don Kihot na Pravnom fakultetu UCG

Povodom Međunarodnog dana igre, koji se obilježava 29. aprila u čast Žan Žorža Novera, istaknutog  baletskog reformatora, Pravni fakultet u saradnji sa prvom crnogorskom studentkinjom baletske pedagogije na Akademiji za muziku, ples i likovnu umjetnost u Plovdivu i studentkinjom Pravnog fakulteta UCG, Marijom Boljević, će upriličiti Veče baleta.

Pozivaju se svi zainteresovani studenti i profesori da u utorak, 23. aprila, u Amfiteatru III sa početkom u 19 časova prisustvuju projekciji baleta ,,Don Kihot”, jednoj od najpoznatijih baletskih predstava na svijetu.

Balet ,,Don Kihot”, inspirisan istoimenim Servantesovim romanom, je balet u 2 čina (5 scena sa prologom), muziku je pisao Ludvig Minkus, dok koreografiju potpisuje Мarius Petipa.

Ulaz je slobodan.