Forenzika u Evropskoj Uniji

U Srijedu 12.10.2016. godine, na Pravnom fakultetu u Podgorici, održana je Trbinina pod nazivom „Forenzika u Evropskoj Uniji“. Ucesnici Tribine su bili predstavnici Centra za forenzicna istraživanja, ispitivanja i vještacenja „Ivan Vucetic“, MUP-a Hrvatske iz Zagreba, Prof. dr Gordan Mršic sa saradnicima, predstavnici Forenzickog Centra Uprave policije MUP-a Crne Gore, Nacelnik Zoran Tomcic i njegov zamjenik Prof. dr Aleksandra Ivanovic i u ime domacina Dekan Prof. dr Velimir Rakocevic. Ucesnici tribine su putem prezentacija upoznali studente sa savremenim aspektima forenzike u Evropskoj Uniji, kako u tenickom dijelu, tako i u procesnom. Studenti su se takode upoznali da su i Hrvatski i Crnogorski Forenzicki Centri akreditovani po standardu ISO 17025 i clanovi ENFSI (Evropsko udruženje forenzickih naucnih institucija) udruženja, koje je od Evropske Unijue zaduženo za razvoj forenzike u državama EU i državama kandidatima. Nakon održanih prezentacija, ucesnici su odgovarali na pitanja studenata, koji su se odazvali u velikom broju. Takode su gosti iz Forenzickog Centra MUP-a Hrvatske, poklonili Pravnom fakultetu knjige iz biblioteke Forenzika, koje ce zainteresovani student moci nacu u biblioteci fakulteta.