Predavanje: Pravni okvir za istraživanje nafte i gasa u crnogorskom podmorju

U petak, 25.10.2019. godine, na Pravnom fakultetu je održano predavanje za studente Poslovno-pravnog smjera Specijalističkih studija i zainteresovanu stručnu javnost na temu: “Zakonski i ugovorni okvir istraživanja i proizvodnje nafte i gasa u crnogorskom podmorju”.

Predavanje je održao jedan od vodećih međunarodnih eksperata za pitanja pravnog uređenja poslova istraživanja i eksploatacije ugljovodonika, g. Bjørn-Erik Leerberg, norveški ekspert koji je pružao podršku Vladi Crne Gore u postupku izrade zakonske regulative i pregovora o sadržini zaključenih ugovora o koncesijama. Prethodno je kratak pregled dosadašnjih aktivnosti na planu pravnog uređenja istraživanja nafte i gasa u crnogorskom podmorju napravio prof. dr Vladimir Savković, sa kojim je g. Leerberg sarađivao na izradi aktuelnih koncesionih akata.