Univerzalnost rimskog prava

Na Pravnom fakultetu Univerziteta u Nišu je od 12. do 15. oktobra tekuće godine održan naučni skup romanista na temu ,,Univerzalnost rimskog prava’’.

Na skupu je uzelo aktivno učešće sa referatima iz oblasti rimskog i recipiranog rimskog prava 80 naučnika iz svih balkanskih zemalja. Posebno zanimljivo učešće na naučnom skupu druge Balkanske asocijacije romanista imali su italijanski romanisti sa vrlo zapaženim radovima iz recepcije rimskog prava. Trodnevni rad skupa, u plenumu i u dvije sesije iz javnog i privatnog prava, bio je izuzetan po broju mladih romanista iz svih zemalja regiona sa prijavljenim radovima iz oblasti rimskog prava.

Sa Pravnog fakulteta u Podgorici učešće na skupu imala je prof. dr Nevenka Bogojević Gluščević sa radom ,,Legal regime of property on married women in Medievel Eastern Adriatic town''. Radovi sa skupa biće objavljeni u online romanističkom časopisu Ius Romanorum do kraja 2017. godine.