DIPLOMATIJA I BEZBJEDNOSNE SLUŽBE- školska 2021/2022

Literatura za prvi kolokvijum

1. dr Milenko Kreća, Međunarodno pravo predstavljanja (diplomatsko i konzularno pravo),Beograd, 2012.
  2. Bojan Milisavljević, Diplomatska zaštita, Beograd, 2012 (Prva glava - Istorijat diplomatske zaštite i druga glava - Pravna priroda diplomatske zaštite)

Literatura za završni kolokvijum

1. Bojan Milisavljević, Diplomatska zaštita, Beograd, 2012 (od treće glave - Osnovi za pružanje diplomatske zaštite - minimalna prava stranaca, do kraja knjige)
  2. Dr Andreja Savić, Obavještajne službe i nacionalna bezbjednost, Kragujevac, 2006:

I Glava dva - Obavještajna služba;

II Iz glave tri:

1. Obavještajno- bezbjednosni sistem Sjedinjenih Američkih Država;
  2. Obavještajno- bezbjednosni sistem u Ujedinjenom Kraljevstvu Velike Britanije;
  3. Obavještajno- bezbjednosni sistem Savezne Republike Njemačke;
  4. Obavještajno- bezbjednosni sistem Ruske Federacije;
  5. Obavještajno- bezbjednosni sistem Republike Francuske;
  6. Obavještajno- bezbjednosni sistem Republike Italija;

III Nacionalno obavještajno- bezbjednosni sistemi: 1.Crne Gore, 2. Srbije, 3. Hrvatske, 4. Bosne i Hercegovine, 5. Slovenije, 6. Sjeverne Makedonije.

I kolokvijum – 11. april 2022.

Popravni kolokvijum – 18.april 2022.