Objavljena knjiga autora doc. dr Martina Ćalasana, u izdanju Akademske misli iz Beograda

Iz štampe je izašla knjiga „Mašine jednosmjerne struje sa zbirkom zadataka i ilustrativnim primjerima" autora doc. dr Martina Ćalasana, sa Elektrotehničkog fakulteta, Univerziteta Crne Gore, u izdanju Akademske misli iz Beograda.

Knjiga je namijenjena studentima elektrotehničkih fakulteta, kao i studentima nematičnih fakulteta koji slušaju predmete iz oblasti električnih mašina. Takodje, knjiga je namijenjena i svim ostalim zainteresovanim za ovu problematiku.

Publikovana knjiga ima oko 150 strana i podijeljena je u 10 poglavlja u kojima se hronološki opisuje konstrukcija mašine, principa rada, karakteristike mašine itd. Nakon pojedinačnih poglavlja dati su ili potpuno urađeni zadaci ili zadaci sa konačnim rješenjima. Na kraju knjige prikazani su rezultati simulacije radnih režima mašine jednosmjerne struje.

Publikovana knjiga može se naći na sljedećem linku: